Școala Populară De Arte Tudor Jarda Cluj
SECȚIILE NOASTRE Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact
EXAMENE - PROGRAMĂRI EXAMENE - REZULTATE PRODUCȚII DE CLASĂ ORARE PLANIFICARE TEORIE MUZICALĂ ACTIVITĂȚI LUNARE FACEBOOK - FABRICA DE CULTURĂ CLUJ REVISTA ARTE CATALOGUL ARTELOR NOU! CALENDAR CULTURAL OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ REPARTIZAREA SĂLILOR REPARTIZAREA CURSANȚILOR IMAGINI MANIFESTĂRI CULTURALE MUZICĂ ARTE VIZUALE COREGRAFIE ARTĂ DRAMATICĂ PROIECTUL JOC POPULAR CLUJEAN SECȚII EXTERNE CERTIFICARE ISO 9001/2008, BUGET PROGRAM AUDIENTE PROGRAME ANALITICE CURSURI STRUCTURA ANULUI EDUCAȚIONAL TIPIZATE DIPLOME PRIETENII ARTELOR PARTENERI ȘI COLABORATORI LEGISLAȚIE UTILĂ ȘI REGULAMENTE APARIȚII ÎN PRESĂ CONCURSURI, FESTIVALURI, TABERE PROPRII IMAGINI ȘCOALA DE ARTE CLUJ
Prima pagină » Evenimente » PROGRAMARE TEORIE MUZICALĂ - COORDONATOR PROFESOR MIHAI GHIRCOIAȘ

PROGRAMARE TEORIE MUZICALĂ - COORDONATOR PROFESOR MIHAI GHIRCOIAȘ

 

TEORIA MUZICII - ANUL I – INTRUMENTE

2015-2016

GRUPA 1, LUNI, ORA 14,30-15.30

 

1

BERENDI DAN

1

Acordeon

2

CIOTA ALIN ȘTEFAN

1

Acordeon

3

ILEA DAVID EUGEN

1

Acordeon

4

LOLA DANIEL

1

Acordeon

5

LOȘONȚI IOAN

1

Acordeon

6

MOCEAN COSMIN

1

Acordeon

7

SOCACIU DAVID

1

Chitara clasica

8

NAGY MARIA

1

Chitara clasica

9

VELE IONUȚ   DOREL

1

Chitara clasica


















GRUPA 2, LUNI, ORA 15,30-16,30 

1

BUJOR RAUL

1

Chitara electrica&bas

2

CSORBA NORBERT

1

Chitara electrica&bas

3

ISE VLAD

1

Chitara electrica&bas

4

MODREANU ȘTEFAN CRISTIAN

1

Chitara electrica&bas

5

PINTEA ALEXANDRU

1

Chitara electrica&bas

6

VANCEA VLAD CRISTIAN

1

Chitara electrica&bas

7

MOLDOVAN CLAUDIU       

1

clarinet

8

CHIOREAN ANDREI            

1

percutie

9

POARĂ RAUL FLORIN         

1

percutie

 

 

 

 

 

 













 

GRUPA 3, LUNI, ORA 16,30-17,30

1

BISTRIȚEANU MATEI ADRIANA

1

Orga eletronica

2

GAIDEI DRAGOȘ

1

Orga eletronica

3

GREBENIȘAN DENISA

1

Orga eletronica

4

BORZAȘI ROMEO

1

Orga eletronica

5

TERHEȘ DANIELA

1

Orga eletronica

6

COROIU  DIANA

1

Pian

7

DAMȘA OLIMPIA MIHAELA

1

Pian

8

MARCHIȘ TEODORA

1

Pian

9

NEGREA SARA DIANA

1

Pian

 






 










GRUPA 4, LUNI, ORA 17,30-18,30 

1

POP MIRCEA BOGDAN

1

Pian

2

POPA IUNUȚ

1

Pian

3

RAD MARIA

1

Pian

4

RAD PAUL

1

Pian

5

RAD PETRU

1

Pian

6

SUCIU ROXANA

1

Pian

7

ROMANIUC SONIA

1

Pian

8

FRÎNCU RĂZVANADRIAN

1

saxofon

           

   

                                     GRUPA 5, LUNI, ORA 18,30-19,30                 

 

1

JUCAN MIHAIFLORIN

1

saxofon

2

KOLOZYVARI  FLORIN

1

saxofon

3

MOROȘAN MIHAI

1

saxofon

4

POP PAUL ALIN

1

saxofon

5

ȘANDRU VALENTIN ALEX.

1

saxofon

6

GOIA  OVIDIU

1

taragot

7

MOCANU ROMICĂ

1

taragot

8

PAȘCALĂU IONUȚ

1

taragot

 













 

 GRUPA 6, LUNI, ORA 19,30-20.30

 

1

LĂPUȘTE IOAN

1

taragot

2

ROȘU DAN

1

taragot

3

ANDRUȘ ELIAS ADRIAN

1

vioara

4

ARION DORIN

1

vioara

5

DANCI ȘTEFAN

1

vioara

6

HODREA BIANCA ALEXANDRA

1

vioara

7

FECHETE ADRIAN VASILE

1

vioara

8

FLOREA IONUȚ STELIAN

1

vioara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                      

TEORIA MUZICII - ANUL II – INTRUMENTE

2015-2016

GRUPA 1, MIERCURI, ORA 14,30-15,30

 

1

BEDEOAN RAUL

2

Acordeon

2

BUCUR GABRIELA FLORENTINA

2

Chitara clasica, folk

 

3

DANCI ȘTEFAN

2

Chitara clasica

4

FELECAN DORIAN

2

Chitara clasica

5

FEIER  MIHAIL GHEORGHE

2

Chitara clasica

6

HORDOAN ALEXANDRA

2

Chitara clasica

7

HORDOAN MORAR CLAUDIA

2

Chitara clasica

8

RANTA OANA BIANCA

2

Chittara electrica

9

LUPȘA PETRU PAUL

2

Percutie

 

 

 

 

 












ANUL II-GRUPA 2, MIERCURI, ORA 15,30-16,30

 

1

BĂTINAȘ RĂZVAN CRISTIAN

2

Percutie

2

GACIU PAUL

 

2

 

Percutie

 

3

FEIER MIHAIL GHEORGHE

2

                             Pian

4

RUS PAUL

2

                             Pian

5

SILAGHI DUMITRESCU LUNG IOANA

2

                             Pian

6

TODIRENCHI ȘTEFANA

2

                             Pian

7

BOGDAN DANIEL

2

saxofon

8

CĂTINEAN VASILE

2

saxofon

9

COLTO MAROAN

2

saxofon

10

PURCEL COSMIN EUGEN

2

saxofon

 
















 


ANUL II-GRUPA 3, MIERCURI, ORA 16,30-17,30

 

1

LĂPUȘTE COSMIN

2

saxofon

2

FORNA ANA LORENA

2

vioara

3

ILEA CLAUDIU MARCEL

2

vioara

4

LENGYEL ISTVAN

2

vioara

5

BOJAN VASILIAN

2

viola

6

BLAGA DANIEL

2

taragot

7

COSMA NICOLAE

2

taragot

8

MATIȘ VLAD

2

taragot

9

FORȚ DANIEL

2

taragot

 

 

 














 

TEORIA MUZICII - ANUL III - INTRUMENTE

2015-2016

ANUL III GRUPA I, MIERCURI, ORA 17,30-18,30

 

1

MUREȘAN CASIAN

3

Chitara clasica

2

RAPOLTI ALEXANDRU

3

Chitara clasica

3

FODOREANU DAVID

3

Orga electronica

4

MOLDOVAN VICTOR

3

Orga electronica

5

URSAN GEORGE ANDREI

3

Orga electronica

6

BOGDAN RADU  CLAUDIU

3

saxofon

7

ICHIM LIVIU

3

saxofon

8

PAȘCALĂU RAREȘ

3

saxofon

9

FECHETE ADRIAN

3

vioara

10

SOCACIU PETRU RAREȘ

3

vioara

11

GOIA ROBERT ȘTEFAN

3

chitara electr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEORIA MUZICII - ANUL III - CANTO

2015-2016

                                            GRUPA 1 , MARTI, ORA 19,30-20,30

 

1

ADAM lAVINIA

3

   MUZ USOARA-TUNDE LACKO

2

AZOIȚEI CARMEN DANUSIA

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

3

BEDEOAN RAUL

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

4

CLAMPARIU TOMA GABRIELA

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

5

CSORBA ERIKA

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

6

FAZEKAS KRISZTA

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

7

ISPAS IOANA ANDREEA

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

8

PREDA ȘTEFANA ALEXANDRA

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

9

RÎCEAN PUIULARISA

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

10

ROTARU ANAMARIA

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

11

RUSU MĂDĂLINA IULIA

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

12

URSU MIHAI

3

MUZ USOARA-TUNDE LACKO

                              




















GRUPA 2, MIERCURI, ORA 18,30-19,30

 

1

NOVĂCESCU DANA

3

MUZ POP.-M. SIMIONESCU

2

ZLĂTAN  MARIA TEODORA

3

MUZ POP.-M. SIMIONESCU

3

CRIȘAN DENISA

3

MUZ POP.-CIOTLEUS CLAUDIU

4

POTRA ELENA LUCIA

3

MUZ POP.-CIOTLEUS CLAUDIU

5

PURCEL ANDREEA AURELIA

3

MUZ POP.-CIOTLEUS CLAUDIU

6

BODEA STAN ANICA

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

7

BONȚE ANDREIFLORIN

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

8

BUDAIE IOANA ANIȘOARA

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

9

CREȚ ALEXANDRA

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

10

FĂGĂDAR MINODOR

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

11

FORȚ MĂDĂLINA IOANA

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANUL III-GRUPA 3, MIERCURI, ORA 19,30-20,30

 

1

GOIA TUINETE VIOLETA

3

MUZ POP.-A. STRIMTUREAN

2

LEONTI ADRIANA NICOLETA

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

3

MĂRINCUȘ VOICHIȚA GABRIELA

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

4

PAVEL AȘTILEAN DOLFINA MARIANA

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

5

POP CORINA

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

6

SUCIU IONUȚ CRISTIAN

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

7

TOȘA MIHAELA  VIORICA

3

MUZ POP.-ANA. STRIMTUREAN

8

SPIRIDON ALEXANDRA

3

CLASA IMPROV. JAZZ R.ONISOR

9

ȘIMON ENIKO

3

CANTO CLASIC - A. HORDOAN

 


Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact