Școala Populară De Arte Tudor Jarda Cluj
SECȚIILE NOASTRE Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL POPULAR "VATRĂ DE DOR" | Linkuri către instituții partenere | Contact
EXAMENE - PROGRAMĂRI EXAMENE - REZULTATE ORARE PLANIFICARE TEORIE MUZICALĂ ACTIVITĂȚI LUNARE FACEBOOK - FABRICA DE CULTURĂ CLUJ REVISTA ARTE CATALOGUL ARTELOR OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ REPARTIZAREA SĂLILOR REPARTIZAREA CURSANȚILOR IMAGINI MANIFESTĂRI CULTURALE MUZICĂ ARTE VIZUALE COREGRAFIE ARTĂ DRAMATICĂ PROIECTUL JOC POPULAR CLUJEAN SECȚII EXTERNE CERTIFICARE ISO 9001/2008, BUGET PROGRAM AUDIENTE PROGRAME ANALITICE CURSURI STRUCTURA ANULUI EDUCAȚIONAL TIPIZATE DIPLOME PRIETENII ARTELOR PARTENERI ȘI COLABORATORI LEGISLAȚIE UTILĂ ȘI REGULAMENTE APARITII IN PRESA CONCURSURI, FESTIVALURI, TABERE PROPRII IMAGINI ȘCOALA DE ARTE CLUJ
Prima pagină » PLANIFICARE TEORIE MUZICALĂ

PLANIFICARE TEORIE MUZICALĂ

TEORIA MUZICII - ANUL I - CANTO

2017-2018


ANUL I - CANTO

GRUPA 1                              Luni, ora 15,30 - 16,30, sala 5M

1

PĂRĂU ANGELA

1

Clasic-Miclea D.

2

RAD MARIA DIANA

1

“”

3

ROZOR PUȘA LUCIANA

1

“”

4

RUSU ȘTEFAN

1

“’

5

ARSU VALENTIN MIHAI

1

Populara-Bonte D.

6

COVACIU ANDREI

1

“”

7

DINEA ALEXANDRA MARIA

1

“”

8

GUȘ MARIA DIANA

1

“’

9

IUGA MARIA ALEXANDRA

1

“”

10

LUPO PAULA

1

“”









 


 







 ANUL I - CANTO

GRUPA 2                                  Marți, ora 16, 30 - 17, 30, sala 5M

1

MILCHIȘ ALEXANDRA MARIA

1

Populara-Bonte D.

2

MOLDOVAN IOANA NADIA

1

“”

3

PALAGE IOAN REMUS

1

“”

4

PITICAȘ DENISA COSTINA

1

“’

5

POPA IOANA ALEXANDRA

1

 

6

POPOVICI IOANA ANCUȚA

1

“”

7

TOMOȘ CRINA MĂDĂLINA

1

“”

8

BACALO ANAMARIA

1

Populara-Ciotleus Cl.

9

BĂRĂIAN MARIA DIANA

1

“”

10

BODEA MARINELA

1

“”









 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANUL I - CANTO

GRUPA 3                           Miercuri, ora 15,30 -16,30, sala 5M

1

BRUDAN DIANA

1

Populara-Ciotleus Cl.

2

COROIU DANIELA MONICA

1

“”

3

FEIER IOANA MĂDĂLINA

1

“”

4

HAJA DIANA DORINA

1

“’

5

MARTIN TEODORA

1

 

6

MATIȘ ANDREIA

1

“”

7

PRUNAR PAVEL CLAUDIA

1

“”

8

SOPORAN TIMEA FLAVIA

1

“”

9

VAIDA PĂRȚILĂ MARIA GABRIELA

1

“’

10

BOTEZATU BIANCA

1

Muz us-Naghi Cr.

11

BUTILCĂ TEODORA

1

“”











 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANUL I - CANTO

GRUPA  4                                        Joi, ora 10 -11, sala 5M

1

CONDRAT ALICE-DAYAN

1

Muz us-Naghi Cr.

2

MAINO MARIA LUISSA

1

“”

3

MATEUȚ RALUCA

1

“”

4

NICHITEAN ALEXANDRA

1

“’

5

RUSU TEODORA-LARISA

1

“”

6

SAVU COSTEA ANDRADA

1

“”

7

BLAGA ANAMARIA

1

Muz.us-Petrovici T

8

TIMIȘ  ALEXANDRA BIANCA

1

“”

9

MUREȘAN ȘTEFAN MARIUS

1

Initiere cor-Miclea D

10

ȘOMLEA TEODOR CRISTIAN

1

 

















 

TEORIA MUZICII - ANUL I - INSTRUMENTE

2017-2018

 

 

ANUL I – INTRUMENTE

GRUPA 1                                   Luni, ora 16,30 -17,30, sala 5M

1

PETROVICI GAVRIL ANDREI

AN 1

Acordeon

            O. Rodilă

2

POP ARIANA

1

Chitara clasică

Zaharia Cr.

3

POPAN MOȘOIU SÎNZIANA

1

“”

“”

4

BORZAȘ EDUARD

1

Chitara electrica&bas

R Suciu

 

CIOBANU VLAD

1

“”

“”

5

TOMOȘ TUDOR

1

“”

“”

6

MĂSĂLAR IOAN

1

Fluier

P Pleșca

7

LUCA DAVID ALEXANDRU

1

Improvizație jazz

O Rodilă

8

MĂRGINEAN IOHANES LUCAS

1

“”

“”

9

LUPȘE RAUL IONEL

1

Orgă eletr.

O Rodilă

10

MAIER DAN

1

“”

“”

11

ZĂHAN I. IOANA

1

“”

“”

12

MARIAN ADRIAN GRAȚIAN

1

Percuție

St Vannai

13

MOSORA ANDREI CĂLIN

1

“”

“”

14

MATEȘ BOGDAN RĂZVAN

1

Taragot

P Pleșca




























 

ANUL I – INTRUMENTE

GRUPA 2                                         Marti, ORA 15,30-16,30 – sala 5M

1

GORGAN IRINA TEODORA

AN 1

Pian

O Bordas

2

LUNG ANGELA SIMONA

1

“”

“”

3

SIDOR ANDREIA NICOLETA

1

“”

“”

4

TIMIȘ ALEXANDRA BIANCA

1

“”

“”

5

ȚÎRȚAN ANDA GABRIELA

1

“”

“”

6

VEREȘ CRINA VERONICA

1

Pian

O Bordas

7

DANCIU RAREȘ MIRCEA

1

Saxofon

P Pleșca

8

DĂRĂBAN VIOLETA

1

“”

“”

9

HULUJAN IONUȚ BOGDAN

1

“’

“’

10

IERIMA EMANUEL

1

“”

“”

11

LEA VLAD IONUȚ

1

“’

“’

12

MĂDĂLINĂ RAUL DANIEL

1

“”

“”

13

MOGHEOR DAN

1

“”

“”

14

NAGY ALEXANDRU

1

“”

“”

15

NICULA DAN

1

“”

“”



























ANUL I – INTRUMENTE                                   

GRUPA 3                               Miercuri, ORA 16,30-17,30 - sala 5M

1

PAȘCA STELIAN

AN 1

Saxofon

P Pleșca

2

PAȘCALĂU ANDREI VIOREL

1

“’

“’

3

POP ADRIAN FLORIN

1

“”

“”

4

RITI CĂLIN GHEORGHE

1

“”

“”

5

RUS CRISTIAN NARCIS

1

“’

“’

6

STAN BOGDAN DORIN

1

“’

“’

7

STANCALĂU RAUL

1

“”

“”

8

STANCIU RĂZVAN IOAN

1

“”

“”

9

GIORGIU DANIEL

1

Vioară

Crețu Diana

10

GOIA ANDREI GABRIEL

1

“’

“”

11

HANEȘ ANDREEA IOANA

1

“”

“”

12

HOFMEISTER ANDRADA LUCIANA

1

“”

“”

13

MIHOC TUDOR

1

“”

“”

14

ȘOMLEA TEODOR MIHAI

1

“”

“”




















 

 

 

 

TEORIA MUZICII - ANUL II - CANTO

2017-2018

 

ANUL II - CANTO

GRUPA 1                              Luni, ora 17,30 -18,30, sala 5M

1

ANDRUȘ DARIA ȘTEFANIA

2

Clasic-Miclea D

2

BONCEAN DENISA REBECA

2

Populara-Bonte D

3

DUPRII ILARIA

2

“”

4

CODORI RALUCA

2

“”

5

HÎNGAN CRISTINA MIHAELA

2

“”

6

IGNAT EUGENIA

2

“”

7

JIMBOREAN ANTONIA ȘTEFANIA

2

“”

8

LAR DENISA MĂLINA

2

“”

9

MAGHIARI DAIANA  CAMELIA

2

“”

10

PETELEU AMALIA

2

“”














 

 

 

 

 

ANUL II - CANTO

GRUPA 2                       Marti, ora 18,30 -19,30, sala 5M

1

TOADER DANIELA NICOLETA

2

Populara-Bonte D

2

VEREȘ ALEXANDRA NICOLETA

2

“”

3

VIDREAN ADELINA

2

“”

4

BĂDULESCU SIMONA

2

     Populara-Ciotleus Cl.

5

CHECICHEȘ RAREȘ ADRIAN

2

“”

6

BLIDAR VASILE ALEXANDRU

2

Populara-Strimturean A

7

BULZ MARINELA ANCUȚA

2

“”

8

BREJE FLORIN IONUȚ

2

“’

9

FELEA ADRIANA FELICIA

2

“”

10

LAZĂR MIRCEA CĂTĂLIN

2

“’


















 

ANUL II - CANTO

GRUPA 3                         Miercuri, ora 17,30 -18,30, sala 5M

1

PĂDUREANU DORIS ELIZA

2

Populara-Strimturean A

2

PERDE DENISA MARIA

2

“”

3

POPA OVIDIU COSMIN

2

“”

4

ROMAN VASILE SEBASTIAN

2

“”

5

ȘUTA ROXANA NICULINA

2

“”

6

UNGUREȘAN IOANA ANDREEA

2

 

7

BARDAN ISABELLE

2

Muz us-Petrovici T

8

COPACIU MARIA IOANA

2

“’

9

GASPAR DOMINIQUE

2

“”

10

GERGELY TAMAS

2

“’
















 

 

 

ANUL II - CANTO

GRUPA  4                                     Joi, ora  11-12, sala  5M

1

MAXIM ANTINIA

2

Muz us-Petrovici T

2

NECHITI GHEORGHE

2

“”

3

OLTEAN ALEXANDRA

2

“”

4

OȘORHEAN MARIA IULIA

2

“”

5

RUS ADELA ALEXANDRA

2

“”

6

SABĂU IOANA GABRIELA

2

“”

7

SZEKELY ANNA MARTA

2

“”

8

TELEPTEAN MIHĂIȚĂ

2

“”

9

BLĂJAN  FELICIA

2

Initiere cor-Miclea D

10

VARGA ȘTEFAN

2

“”

11

CONSTANTINESCU ADRIANA

2

“”















 

 

 

 

 

TEORIA MUZICII - ANUL II – INSTRUMENTE

2017-2018

 

ANUL II – INTRUMENTE

GRUPA 1                                 Luni, ora 18,30 -19,30, sala 5M

1

CIOTA ALIN ȘTEFAN

2

Acordeon

O. Rodila

2

RĂZĂILĂ IOAN

2

“”

“”

3

LEHACI  IONUȚ

2

Caval

 

P. Plesca

4

ILEA CORINA ALEXANDRA

2

Chitara clasică

Cr. Zaharia

5

MEDAN LICINIUS

2

“”

“”

6

PĂTCAȘ ALEXANDRA

2

“’

“’

7

SILAGHI PAUL

2

“”

“”

8

BAGAMERI ERIK ROBERT

2

Chitară electrică&bas

R. Suciu

9

DODEA LARISA

2

“”

“”

10

PETRUȘ  DENISA ANDREEA

2

“”

“”



















 

ANUL II – INTRUMENTE

GRUPA 2                                     Marti, ORA 17,30-18,30 - sala 5M

1

FLOREA DANIEL

2

Improvizație jazz

O.Rodila

2

MARKOS  ANCA OFELIA

2

“”

“”

3

PETRAN ANDREI GABRIEL

2

Percuție

St Vannai

4

RUSU SAMUEL FELICIAN

2

“”

“”

5

SURDAȘ VLAD CIPRIAN

2

“”

“”

6

GHEȚE MARIA

2

Pian

O. Bordas

7

CONSTANTIN LUCIA LOIS

2

Pian

Elisei Muresan

8

DURA SEBASTIAN

2

Saxofon

P Plesca

9

LUCA SERGIU CIPRIAN

2

“”

“”



















 

ANUL II – INTRUMENTE

GRUPA 3                                 Miercuri, ORA 18,30-19,30 - sala 5M

1

MARIȘ RAREȘ VLAD

2

Saxofon

P Plesca

2

NICOLA BOGDAN IONUȚ

2

“’

“’

3

NIMĂT RAREȘ

2

“”

“”

4

PAȘCALĂU DANIEL

2

“”

“”

5

POP NICOLAE EUGEN

2

“”

“”

6

PUI  FLORIN CRISTIAN

2

“’

“’

7

CIURCUI ALEX ANTON

2

Vioară

Crețu Diana

8

CONSTANTIN  ESTERA EUNICE

2

“’

“”

9

FEURDEAN  IOANA  ANCUȚA

2

“”

“”


















 

TEORIA MUZICII - ANUL III - CANTO

2017-2018

 

ANUL III - CANTO

GRUPA 1                            Luni, ora 19,30 -20,30, sala 5M

1

ANDRUȘ DARIA ȘTEFANIA

3

Clasic-Miclea D

2

FĂRCAȘ OVIDIU

3

Populara-Bonte D

3

BICA DIANA LOREDANA

3

Populara-Ciotleus Cl.

4

BUTILCĂ NICUȘOR VALENTIN

3

“”

5

CIOBAN MĂDĂLINA

3

“’

6

ISTICI RAREȘ CRISTIAN

3

“”

7

MUNTEAN CĂTĂLIN

3

“’

8

PETREAN SORIN

3

“”

9

POP DENISA IULIA

3

“’

10

POP ZAH  DELIA ANAMARIA

3

“”













 

 

 

 

 

ANUL III - CANTO

GRUPA 2                          Miercuri, ora 19,30 -20,30, sala 5M

1

POPA IOANA ALEXANDRA  

3

Populara-Ciotleus Cl.

2

SIMINICEANU ANAMARIA

3

“”

3

SITA SEBASTIAN

3

“”

4

AGRIJAN ARLESIANA ALINTA

3

  Populara-Strimturean A

5

VENȚEL OANA ELENA

3

“’

6

BĂLDEAN ADELA ȘTEFANIA

3

Muz us-Petrovici T

7

BOGZA DIANA

3

“’

8

LĂPUȘTE PAULA

3

“”

9

MOCEAN COSMIN

3

“’

10

SAVU ADELA

3

“”

11

SUCIU MARIA

3

 



















 

TEORIA MUZICII - ANUL III – INTRUMENTE

2017-2018

 

ANUL III – INTRUMENTE

GRUPA 1                                  Marti, ORA 19,30-20,30 -  Sala 5M

1

LOLA DANIEL LIVIU

3

Acordeon

Rodila O

2

GHIRCOIAȘ NICOLAE ANDREI

3

Chitara electrica&bas

Suciu R

3

VANCEA VLAD CRISTIAN

3

“”

“”

4

COROIU DIANA

3

Pian

Olga Bordas

5

DAMȘA OLIMPIA

3

“”

“”

6

NEGREA SARA DIANA

3

“’

“’

7

RAD PAUL CORNELIU

3

“’

“’

8

RAD PETRU GEORGE

3

“’

“’

9

RAD MARIA DIANA

3

“”

“”


















 

ANUL III – INTRUMENTE

GRUPA 2                                   Joi, ORA 12-13 – sala 5M

1

ROMANIUC  SONIA

3

Pian

Olga Bordas

2

FRÎNCU RĂZVA ADRIAN

3

Saxofon

P Plesca

3

KOLOSVARI  FLORIN

3

“”

“”

4

PLEȘ IONUȚ ALEXANDRU

3

“”

“”

5

GOIA OVIDIU

3

Taragot

P Plesca

6

MOCAN ROMICĂ LUCIAN

3

“"

“”

7

PAȘCALĂU IONUȚ RĂZVAN

3

“’

“”

8

ROȘU DAN IONUȚ

3

‘”

“”

9

HODREA BIANCA ALEXANDRA

3

Vioară

Cretu Diana



Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL POPULAR "VATRĂ DE DOR" | Linkuri către instituții partenere | Contact