Școala Populară De Arte Tudor Jarda Cluj
SECȚIILE NOASTRE Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact
EXAMENE - PROGRAMĂRI EXAMENE - REZULTATE PRODUCȚII DE CLASĂ ORARE PLANIFICARE TEORIE MUZICALĂ ACTIVITĂȚI LUNARE FACEBOOK - FABRICA DE CULTURĂ CLUJ REVISTA ARTE CATALOGUL ARTELOR NOU! CALENDAR CULTURAL OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ REPARTIZAREA SĂLILOR REPARTIZAREA CURSANȚILOR IMAGINI MANIFESTĂRI CULTURALE MUZICĂ ARTE VIZUALE COREGRAFIE ARTĂ DRAMATICĂ PROIECTUL JOC POPULAR CLUJEAN SECȚII EXTERNE CERTIFICARE ISO 9001/2008, BUGET PROGRAM AUDIENTE PROGRAME ANALITICE CURSURI STRUCTURA ANULUI EDUCAȚIONAL TIPIZATE DIPLOME PRIETENII ARTELOR PARTENERI ȘI COLABORATORI LEGISLAȚIE UTILĂ ȘI REGULAMENTE APARIȚII ÎN PRESĂ CONCURSURI, FESTIVALURI, TABERE PROPRII IMAGINI ȘCOALA DE ARTE CLUJ
Prima pagină » ANUNȚURI MANIFESTĂRI CULTURALE » APRILIE 2019

APRILIE 2019

4-5 aprilie 2019 - ora 16 - Sala "Șantier" - Concurs Național de muzică și instrumente populare "Clujule vatră de dor!", ediția a III-a. Participă cursanți de la școlile de arte din țară - Câștigători:

Trofeul Concursului - Gabriela Sorina Sabău - Școala de Arte „Francisc Hubic“ Oradea

Secțiunea solist vocal:

Premiul I - Denisa Perde - Școala Populară de Arte „Tudor Jarda“ Cluj-Napoca

Premiul al II-lea - Raluca Codori - Școala Populară de Arte „Tudor Jarda“ Cluj-Napoca

Premiul al III-lea - Roxana Mihaela Mărginean - Școala de Arte și Meșteșuguri Alba Iulia / Centrul de Cultură „Augustin Bena“ Alba Iulia

Premiul special - Dorin Adrian Rus - Școala Populară de Arte Bistrița / Centrul Județean pentru Cultură Bistrița-Năsăud

Premiul special - Rareș Vlăduț  Măcinică - Școala de Arte Tîrgu Mureș / Centrul Județean pentru Cultură Tradițională și Educație Artistică Mureș

Secțiunea solist instrumentist:

Premiul I - Bogdan Marius Bota - Școala Populară de Artă „Liviu Borlan“ Baia Mare

Premiul al II-lea - Alex Gheorghe Sferle - Școala de Arte „Francisc Hubic“ Oradea

Premiul al III-lea - Minu Adrian Iacob - Școala Populară de Arte „George Enescu“ Botoșani

09 aprilie 2019 - Holul Consiliului Județean Cluj - Expoziție itinerantă de arte vizuale "Lemn á la Cluj" la Consiliul Județean Cluj

09 aprilie 2019 - Galeria "Arte" - Expoziție de fotografie „Instantanee medievale“, Expoziție de iconografie „Icoana contemporană din Ardeal“ și „Incursiuni artistice“ - Expoziție cu lucrări realizate în Tabăra de pictură și fotografie „Instantanee medievale“ - expune Școala de Arte Târgu Mureș - Centrul Județean pentru Cultură Tradițională și Educație Artistică Mureș

10 aprilie 2019 - ora 17 - Sala "Șantier" - Producție de clasă Canto muzică populară - expert coordonator: Ioana Petran

10-13 aprilie 2019 - Târgu Mureș - Festival-Concurs Internațional de Jazz pentru tineret, ediția a XI-a - participă: Formația "Spa Jazz Band" - coordonator expert Onișor Rodilă (Anca Markos, Bogdan Dunca, Dan Ciortea, Daniel Florea, Ionuț Buna și Septimiu Moldovan) 

11 aprilie 2019 - ora 17 - Sala "Șantier" - Spectacol "Interferențe muzicale", ediția a VI-a - participă clasele de instrumente ale Școlii de Arte Cluj

15 mai 2019 - orele 9-18 - Sala "Șantier" - Colegiul Tehnic "Napoca" - Festivalul de teatru pentru liceeni "Porți deschise lecturii"

17 aprilie 2019 - ora 17 - Sala "Șantier" - Cenaclul "Steaua fără nume", ediția a VI-a

17 aprilie 2019 - ora 17 - Casa Municipală de Cultură Gherla - Concert de pricesne "Iisus al meu, prieten drag" - participă cursanții clasei de Canto muzică populară din Gherla

18 aprilie 2019ora 17 - Sala "Șantier" - Concert de pricesne "Cât de părăsit eștiDoamne..." - participă cursanții clasei de Canto muzică populară din Cluj-Napoca

18 aprilie 2019 - ora 17 - Centrul Cultural Arta - Concert de pricesne "La tine vin, Iisuse" - participă cursanții clasei de Canto muzică populară din Dej

18 aprilie 2019 - Jurizare Concursul de grafică "Anuala de Grafică", ediția a X-a - Câștigători: Premiul IMoldovan Radu Adrian - Bistrița, Premiul II - Anton Eduard - Școala Populară de Arte “Titel Popovici” Iași, Premiul III - Duță Maria Diana - Școala de Arte București, Mențiunea IDan Beatrice - Școala Populară de Arte “Tudor Jarda” Cluj-Napoca, Mențiunea II - Pascariu Maria - Școala Populară de Arte “George Enescu” Botoșani, Mențiunea III - Cobuz Anișoara - Școala Populară de Arte și Meserii “Ilie Micu” Sibiu, Premiul de PopularitateBadiu Ciprian - Școala Populară de Arte și Meserii “Ilie Micu” Sibiu

19 aprilie 2019- Galați - Concursul Național de Arte Vizuale „Nicolae Mantu”, ediția a XIII-a - participă: Despina Teodora Barabaș, Adela Kostyal, Liana Mirabela Petraș. Mențiunea I - Adela Kostyal


Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact