Școala Populară De Arte Tudor Jarda Cluj
SECȚIILE NOASTRE Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact
EXAMENE - PROGRAMĂRI EXAMENE - REZULTATE ORARE PLANIFICARE TEORIE MUZICALĂ PRODUCȚII DE CLASĂ ACTIVITĂȚI LUNARE FACEBOOK - FABRICA DE CULTURĂ CLUJ REVISTA ARTE CATALOGUL ARTELOR NOU! CALENDAR CULTURAL OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ REPARTIZAREA SĂLILOR IMAGINI MANIFESTĂRI CULTURALE MUZICĂ ARTE VIZUALE COREGRAFIE ARTĂ DRAMATICĂ PROIECTUL JOC POPULAR CLUJEAN SECȚII EXTERNE CERTIFICARE ISO 9001/2008, BUGET PROGRAM AUDIENTE PROGRAME ANALITICE CURSURI STRUCTURA ANULUI EDUCAȚIONAL TIPIZATE DIPLOME PRIETENII ARTELOR PARTENERI ȘI COLABORATORI LEGISLAȚIE UTILĂ ȘI REGULAMENTE APARIȚII ÎN PRESĂ CONCURSURI, FESTIVALURI, TABERE PROPRII IMAGINI ȘCOALA DE ARTE CLUJ
Prima pagină » ORARE EDUCAȚIE PERMANENTĂ » ORAR AN EDUCAȚIONAL 2019-2020 - SEMESTRUL I

ORAR AN EDUCAȚIONAL 2019-2020 - SEMESTRUL I

ORAR AN EDUCAȚIONAL 2019-2020

- SEMESTRUL I-

NR

CRT

SPECIALITATEA

COORDONATOR

NUME / PRENUME

LOCAȚIA

SALA

LUNI

MARȚI

MIERCURI

JOI

VINERI

SÂMBĂTĂ

1

Acordeon


RODILĂ ONIȘOR

Sediu

8P

19-20 

 

 

16-17

13-14

 

 

 

2

Acordeon

Asistență artistică

RODILĂ ONIȘOR

Sediu

8P

     

15-16

   

3

Actorie

BĂCIOIU PETRE


  Sediu

12E

 14-20

 

 14-1730

 

 1430-1730

 

4

Actorie

Asistență artistică

BĂCIOIU PETRE 

Sediu

12E

 

 

 

 14-15

 

 

5

Ansamblu instrumental

MOLDOVAN MARIUS CRISTIAN

 

Sediu

6E

2E

 

 17-20

 

 14-17

 

 

 

 

6

Artă decorativă


KORENT MONICA ARTEMIZA 

Sediu

11E

 

 1830-20

 

 

 

 

7

Artă Fotografică


MUSCAR MIHAI BOGDAN

Sediu

10E

 

 15-21

 

 14-17

19-22

 

 

 

8

Canto clasic

 

PRĂDAN TAMARA

Sediu

6M

 

 15-17

1730 - 1930

 

 14-15

16-17

19-20

 

 

 

9

Canto clasic

Asistență artistică

PRĂDAN TAMARA

Sediu

6M

 

 14-15

1930-2030

 

 15-16

 

 

10

Canto muzică populară


CANDREA IOANA MARIA

Sediu

4E

 14-21

 14-20

 13-20

 12-17

 12-17

 

11

Canto muzică populară


SECHEI DORU

Sediu

10M

 14-17

 14-15

16-17

 15-17

 15-17

 

 

12

Canto muzică populară

Asistență artistică

SECHEI DORU

Sediu

10M

 

 15-16

 14-15

 13-14

 

 

13

Canto muzică populară


STRÎMTUREAN ANA

Sediu

6E

 

 14-19

20-21

14-21 

 14-15

16-17

 

 

14

Canto muzică populară

Asistență artistică

STRÎMTUREAN ANA

Sediu

6E

 

 

19-20

 

 15-16

19-21

 

 

15

Canto muzică populară Gherla

DORDOI IOAN

Gherla

Liceul “Ana Ipătescu” Gherla

16-21

16-21

16-21

15-21

15-21

 

16

Canto muzică populară Gherla

Teorie muzicală

 

DORDOI IOAN

Gherla

Liceul “Ana Ipătescu” Gherla

 

1430-16

 

 

14-15

 

17

Canto muzică ușoară


TODOROI NICOLETA

Sediu

8M

 15-18

 14-20

 

 15-17

 

 

18

Canto muzică ușoară

Asistență artistică

TODOROI NICOLETA

Sediu

8M

 18-19

 

 

 

 

 

19

Canto muzică ușoară

TUREANU CRISTINA ANDRADA


Sediu

4M

14-15 

 15-21

 

 15-17

 

 

20

Ceramică

 

PETER FELIX

Sediu

11P

 17-22

 

 

 

 

 

21

Ceramică

Asistență artistică

PETER FELIX

Sediu

11P

 16-17

 

 

 

 

 

22 

Chitară clasică


POP AUGUSTIN FLAVIU

Sediu

9M

 14-18

 

 16-17

 

 15-16

17-18

 

 

23

Chitară clasică

Asistență artistică / Curs pregătitor

 POP AUGUSTIN FLAVIU

Sediu

9M

 13-14

 

14-16 

 

 16-17

19-20

 

24

Chitară electrică și bass

 GEORGE CONDRUZ


Sediu

10E

1E

 

19-21 

 

20-21 

 

 

20-21

 

 

25

Chitară electrică și bass

Asistență artistică

GEORGE CONDRUZ 

Sediu

1E

 

 

 

 19-20

 

 

26

Corepetitie Canto clasic


BORDAS OLGA ADRIANA

Sediu

7M

 

 15-16

19-20

 17-18

 12-1230

1330-14

 

 

27

Corepetitie Canto muzică populară


TARAFUL “VATRĂ DE DOR”

Sediu

2E

1630-2130 

 1630-2130

1630-2130 

15-17

19-21 

 

 

 28

Corepetitie Canto muzică populară

Gherla

MIHAIU EMIL

Gherla

     

14-2030

14-21

   

29

Corepetitie Canto muzică ușoară


FORMAȚIA “NAPOCA”

Sediu

1E

 

 16-19

17-21 

 

 

 

30

Dans clasic

Asistență artistică

PRESECAN PATRICIA

Sediu

12E

 

 18-19

 

 

 

 

31

Dans contemporan

PRESECAN PATRICIA

Sediu

12E

 

 

 

 15-16

 

 

32

Dans modern


PRESECAN PATRICIA

Sediu

12E

 

 16-17

 

 16-17

 

 

33

Dans modern

Asistență artistică

PRESECAN PATRICIA

Sediu

12E

 

15-16

19-21

 

19-20

   

34

Decorațiuni interioare

KORENT MONICA ARTEMIZA 

 

Sediu

11E

 

 14-1830

 

 

 14-1830

 

35

Design vestimentar

KORENT MONICA ARTEMIZA 

 

Sediu

11E

15-19 

 

 14-20

 

 

 

36

Design vestimentar

Asistență artistică

KORENT MONICA ARTEMIZA 

 

Sediu

11E

 19-20

 

 

 

 

 

37

Fluier

Asistență artistică

PLEȘCA PETRICĂ

Sediu

2P

11-12 

 

 

 

 

 

 38

Formația

SPA JAZZ BAND

RODILĂ ONIȘOR

Sediu

8P

     

19-21

   

39

Grafică


POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 17-22

 18-22

 16-21

 

 

 

40

Grafică

Asistență artistică

POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 16-17

 

 

 

 

 

41

Improvizație Jazz


RODILĂ ONIȘOR

Sediu

8P

 

 18-21

 18-20

 14-15

 

 

42

Inițiere în muzică populară


SECHEI DORU

Sediu

10M

 

 

 13-14

 

 

 

43

Inițiere în canto muzică ușoară


TUREANU CRISTINA ANDRADA

Sediu

4M

15-1630 

 

 

 

 

 

44

Inițiere fanfară Turda

TANȚA SORIN

Turda

Casa Municipală de Cultură Turda

 

 

17-19

16-19

   

45

Instructor coregraf în dans

PRESECAN PATRICIA  

Sediu

12E

 

17-18 

 

 

 

 

46

Instructor coregraf în joc popular

DRAGOMIR VIOREL

Sediu

10P

17-20 

 1630-22

 

 

 

 

47

Instrumente Percuție ritmică


PETREAN ANDREI GABRIEL

Sediu

1E

 

 19-22

 15-16

 15-16

 14-15

 

 

48

Instrumente Percuție ritmică

Asistență artistică

PETREAN ANDREI GABRIEL

Sediu

1E

17-19


 

 14-15

 

 14-15

 

 15-16

 

 

49

Joc popular Cluj-Napoca

DRAGOMIR VIOREL

Sediu

10P

 

 

 17-20

 19-22

 

 

50

Joc popular Cluj-Napoca

Asistență artistică

DRAGOMIR VIOREL

Sediu

10P

 

 

 16-17

 

 

 

51

Joc popular Florești

DRAGOMIR VIOREL

Florești

 

 14-16

 

 

 14-16

 

 

52

Joc popular Tritenii de Jos

SONGOTI VASILE

Tritenii de Jos

 

 

 

 

 

 

 

53

Joc popular Iara

CUC IOAN 


Iara

Școala Iara

1730-1930

 

1730-1930

     
54

Joc popular Turda

CUC IOAN

Turda

Școala Horia, Cloșca și Crișan

  15-17     15-17  
55

Joc popular Panticeu


CENAN MIRCEA DORU

Panticeu

Caminul Cultural Panticeu

    14-17   14-17  

56

Orgă electronică


GHIRCOIAȘ MIHAI

Sediu

6M

1E

5M

6M

1E

5M


 16-21

 

19-20

20-21

 

 

 

15-17

 

 

 

 

 

 16-17

19-20

 

 

57

Pian

BORDAS OLGA ADRIANA

Sediu

7M

14-20 

 12-15

16-19

 

 12-13

15-17

18-19

 

 1230-1330

14-17

12-15 

 

58

Pian

Asistență artistică/Curs pregătitor


BORDAS OLGA ADRIANA

Sediu

7M

 

 

 13-15

 19-20

 

 

59

Pian

RODILĂ ONIȘOR

Sediu

 

8P

 14-19

 

 

 

 

 

60

Pian

Asistență artistică


RODILĂ ONIȘOR

Sediu

8P

 13-14

 

14-18

 

 

 

 61

Pian

Curs pregătitor


 RODILĂ ONIȘOR  Sediu  8P    14-18        

62

Pictură

APOSTU VICTOR GHEORGHE


Sediu

13M

 13-16

17-22

 13-16

17-22

13-16

17-22 

13-16 

 17-20

 

63

Pictură

Asistență artistică /Curs pregătitor

POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 

16-18 

 

 19-22

 

 

64

Pictură pentru copii

POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 

 

 

16-17 

 

 

65

Saxofon

 

PLEȘCA PETRICĂ

Sediu

2P

 15-20

 11-12

14-21

 

 10-12

14-15

17-22

 

12-17

19-21 

11-13

14-20 

 

66

Saxofon

Asistență artistică

PLEȘCA PETRICĂ

Sediu

2P

 20-22

 10-11

 15-16

10-12

  13-14

 

67

Taragot


PLEȘCA PETRICĂ

Sediu

2P

 

21-22 

 16-17

 21-22

 

 

68

Tehnici în pictură


POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 

 

 

 15-16

 

 

69

Teorie muzicală

INDREI SORIN ROBERT

Sediu 

 

5M

 14-19

 15-20

16-21 

 14-17

 

 

70

Teorie muzicală Turda

TANȚA SORIN

Turda

Casa Municipală de Cultură Turda

   

16-17

     

71

Țesut-Cusut


GAVRIȘ ELVIRA

Sediu 

Galeria ARTE

3M


 13-19

 

12-20

 

 

12-16

13-16 

 

72

Tehnici în

Țesut-Cusut


GAVRIȘ ELVIRA

Sediu

3M

   

14-2030

     
73

Țesut-Cusut

Dej


GAVRIȘ ELVIRA

Dej

Muzeul Dej

      17-20    
74

Tehnici în Țesut-Cusut Dej


GAVRIȘ ELVIRA

Dej

Muzeul Dej

      20-2130    
75

Țesut-Cusut

Călățele


GAVRIȘ ELVIRA

Călățele

Dealu Negru

          12-18

76

Trompetă

Asistență artistică


INDREI SORIN ROBERT

Sediu 

2M

 

 20-21

 

 

 

 

77

Vioară

CREȚU DIANA

Sediu 

 

2M

 16-18

 15-16

 18-19 

 

14-18

14-17  

 

 

78

Vioară

Asistență artistică / Curs pregătitor

CREȚU DIANA

Sediu 

 

2M

 

 14-15

16-18

 18-19

 

 

 

79

Ansamblul folcloric "Vatră de Dor"

 

Sediu

10P

20-22

 

20-22

     

80

Pictură Turda

RĂCEAN FELICIA


Turda

Galeria de Artă Turda

      11-16    

81

Pictură pentru copii Turda

RĂCEAN FELICIA

Turda

Școala Generală Avram Iancu

  14-1930        

82

Grafică Turda

RĂCENA FELICIA

Turda


Galeria de Artă Turda

      16-20    

83

Grafică pentru copii Turda

RĂCEAN FELICIA

Turda

Școala Generală Avram Iancu

  11-1330        

84

Pictură Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

11-17   12-21      

85

Pictură pentru copii Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

17-1830          

86

Grafică Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

        13-19  

87

Grafică pentru copii Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

        12-13  

88

Artă decorativă Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

1830-2030          

89

Tehnici în Pictură CâmpiaTurzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

        19-2030  

90

Tehnici în Artă decorativă Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

          13-1530

Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact