Școala Populară De Arte Tudor Jarda Cluj
SECȚIILE NOASTRE Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact
EXAMENE - PROGRAMĂRI EXAMENE - REZULTATE ORARE PLANIFICARE TEORIE MUZICALĂ PRODUCȚII DE CLASĂ ACTIVITĂȚI LUNARE FACEBOOK - FABRICA DE CULTURĂ CLUJ REVISTA ARTE CATALOGUL ARTELOR NOU! CALENDAR CULTURAL OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ REPARTIZAREA SĂLILOR IMAGINI MANIFESTĂRI CULTURALE MUZICĂ ARTE VIZUALE COREGRAFIE ARTĂ DRAMATICĂ PROIECTUL JOC POPULAR CLUJEAN SECȚII EXTERNE CERTIFICARE ISO, BUGET PROGRAM AUDIENTE PROGRAME ANALITICE CURSURI STRUCTURA ANULUI EDUCAȚIONAL TIPIZATE DIPLOME PRIETENII ARTELOR PARTENERI ȘI COLABORATORI LEGISLAȚIE UTILĂ ȘI REGULAMENTE APARIȚII ÎN PRESĂ CONCURSURI, FESTIVALURI, TABERE PROPRII IMAGINI ȘCOALA DE ARTE CLUJ
Prima pagină » ORARE EDUCAȚIE PERMANENTĂ » ORAR AN EDUCAȚIONAL 2019-2020 - SEMESTRUL II

ORAR AN EDUCAȚIONAL 2019-2020 - SEMESTRUL II

ORAR AN EDUCAȚIONAL 2019-2020

- SEMESTRUL II-


NR

CRT

SPECIALITATEA

COORDONATOR

NUME / PRENUME

LOCAȚIA

SALA

LUNI

MARȚI

MIERCURI

JOI

VINERI

SÂMBĂTĂ

1

Acordeon


RODILĂ ONIȘOR

Sediu

2E

 19-20

18-19 

16-17

 

 

 

2

Acordeon

Asistență artistică

RODILĂ ONIȘOR

Sediu

2E

 

 

 14-15

 

 

 

3

Actorie


BĂCIOIU PETRE

  Sediu

12E

 14-20

 

 14-1730

 

 1430-1730

 

4

Actorie

Asistență artistică

BĂCIOIU PETRE 

Sediu

12E

13-14 

 

 

 

 

 

5

Ansamblu instrumental

MOLDOVAN MARIUS CRISTIAN

 

Sediu

6E

8P

 

 1630-1930

 

1330-1630 

 

 

 

 

6

Artă decorativă

KORENT MONICA ARTEMIZA 


Sediu

11E

 

 19-20

 

 

 

 

7

Artă Fotografică


VIZITEU LEONARD

Sediu

10E

 

 15-21

 

 

 

 15-20

 

8

Canto clasic

 

PRĂDAN TAMARA

Sediu

6M

 

16-17

1730-2030 

 

 16-17

19-21

 

 

9

Canto clasic

Asistență artistică

PRĂDAN TAMARA

Sediu

6M

 

14-16 

 

 15-16

 

 

10

Canto muzică populară

CANDREA IOANA MARIA


Sediu

4E

 13-20

 14-20

 13-20

12-17 

 12-16

 

11

Canto muzică populară


SECHEI DORU

Sediu

10M

 14-17

 14-15

16-17

 14-15

16-17

13-14

15-16 

 

 

12

Canto muzică populară

Asistență artistică

SECHEI DORU

Sediu

10M

 

15-16 

 13-14

14-15

16-17 

 

 

13

Canto muzică populară


STRÎMTUREAN ANA

Sediu

6E

 

 15-21

 14-21

14-15

16-17 

 

 

14

Canto muzică populară

Asistență artistică

STRÎMTUREAN ANA

Sediu

6E

 

 14-15

 

13-14

15-17 

 

 

15

Canto muzică populară Gherla

DORDOI IOAN

Gherla

Liceul “Ana Ipătescu” Gherla

 16-21

16-21 

 16-21

 15-21

 15-21

 

16

Canto muzică populară Gherla

Teorie muzicală

 

DORDOI IOAN

Gherla

Liceul “Ana Ipătescu” Gherla

 

 15-16

 1430-16

 

 

 

17

Canto muzică ușoară


TODOROI NICOLETA

Sediu

8M

 15-18

14-20 

 

14-16 

 

 

18

Canto muzică ușoară

Asistență artistică

TODOROI NICOLETA

Sediu

8M

18-19 

 

 

 16-17

 

 

19

Canto muzică ușoară


TUREANU CRISTINA ANDRADA

Sediu

4M

 14-15

 15-21

 

 15-17

 

 

20

Ceramică

 

PETER FELIX

Sediu

11P

 16-21

 

 

 

 

 

21 

Chitară clasică

ȘTEFAN TRIFAN 

Sediu


Galeria "Arte"


9M

 11-13

14-16

 

 

 

13-17

 

 

 

 

17-18

22

Chitară clasică

Asistență artistică / Curs pregătitor

 ȘTEFAN TRIFAN

Sediu



Galeria "Arte"


9M

10-11

13-14

16-17

 

 

 

 

 

 

 

16-17

18-19

23

Chitară electrică și bass

 GEORGE CONDRUZ

Sediu

1E

 

 

 21-22

 

19-22 

 

 

24

Chitară electrică și bass

Asistență artistică

GEORGE CONDRUZ 

Sediu

 

1E

 

 20-21

 

 

 

 

25

Corepetitie Canto clasic


BORDAS OLGA ADRIANA

Sediu

7M

 

 15-16

19-20

 19-1930

 12-1230

1330-14

 

 

26

Corepetitie Canto muzică populară


TARAFUL “VATRĂ DE DOR”

Sediu

8P

 1630-2030

1630-2130 

 1630-2130

 15-17

19-21

 

 

 27

Corepetitie Canto muzică populară

Gherla

MIHAIU EMIL

Gherla

 Liceul “Ana Ipătescu” Gherla

 

 

14-2030 

 14-21

 

 

28

Corepetitie Canto muzică ușoară


FORMAȚIA “NAPOCA”

Sediu

1E

 

16-19 

17-21 

 

 

 

29

Dans modern


PRESECAN PATRICIA

Sediu

12E

 

 17-18

 

 16-17

 

 

30

Dans modern

Asistență artistică

PRESECAN PATRICIA

Sediu

12E

 

 18-19

 

19-20 

 

 

31

Decorațiuni interioare

KORENT MONICA ARTEMIZA 

 

Sediu

11E

 

14-19 

 

 

 14-18

 

32

Design vestimentar

KORENT MONICA ARTEMIZA 

 

Sediu

11E

14-1730 

 

14-20 

 

 

 

33

Design vestimentar

Asistență artistică

KORENT MONICA ARTEMIZA 

 

Sediu

11E

 1730-19

 

 

 

 

 

 34

Formația

SPA JAZZ BAND

RODILĂ ONIȘOR

Sediu

2E

 

 

 

 

 

 

35

Grafică


POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 16-20

 16-2030

 20-22

 

 

 

36

Grafică

Asistență artistică

POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 20-2130

 

 

 

 

 

37

Improvizație Jazz


RODILĂ ONIȘOR

Sediu

2E

14-19 

 

 

 

 

 

 38

Improvizație Jazz

Asistență artistică

RODILĂ ONIȘOR

Sediu

2E

   

20-21

     

39

Inițiere în muzică populară


SECHEI DORU

Sediu

10M

 

 

 15-16

 

 

 

40

Inițiere în canto muzică ușoară


TUREANU CRISTINA ANDRADA

Sediu

4M

 15-1630

 

 

 

 

 

41

Inițiere fanfară Turda

TANȚA SORIN

Turda

Casa Municipală de Cultură Turda

 

 

17-19 

 16-19

 

 

42

Instructor coregraf în dans


PRESECAN PATRICIA  

Sediu

12E

 

 16-17

 

 

 

 

43

Instructor coregraf în joc popular


DRAGOMIR VIOREL

Sediu

10P

 17-20

 1630-22

 

 

 

 

44

Instrumente Percuție ritmică

PETREAN ANDREI GABRIEL

Sediu

1E

 

 19-21

 15-16

 15-16

 14-16

 

 

45

Instrumente Percuție ritmică

Asistență artistică

PETREAN ANDREI GABRIEL

Sediu



2E


1E

 16-19

21-22

14-15 

 14-15

 

 

16-17

 

 

 

 

46

Joc popular Cluj-Napoca


DRAGOMIR VIOREL

Sediu

10P

 

 

 17-20

19-22 

 

 

47

Joc popular Florești


DRAGOMIR VIOREL

Florești

 

 14-16

 

 

 14-16

 

 

48

Joc popular Tritenii de Jos

SONGOTI VASILE

Tritenii de Jos

 

 

 15-17

 

 15-17

 15-17

 

49

Joc popular Iara


CUC IOAN 

Iara

Școala Iara

1730-1930 

 

 1730-1930

 

 

 

50

Joc popular Turda

CUC IOAN

Turda

Școala Horia, Cloșca și Crișan

 

 15-17

 

 

15-17 

 

51

Joc popular Panticeu

CENAN MIRCEA DORU

Panticeu

Caminul Cultural Panticeu

 

 

 14-17

 

 14-17

 

52

Orgă electronică

GHIRCOIAȘ MIHAI

Sediu

6M

5M

1E

5M

6M

1E

5M

 16-19

20-21

 

 

19-20

20-21

 

 

 

 

 

15-17

 

 

 

 

 

 

16-17

19-20

 

 

 

 53

Orgă electronică

Asistență artistică

GHIRCOIAȘ MIHAI

Sediu

6M

19-20

         

54

Pian

BORDAS OLGA ADRIANA


Sediu

7M

 14-18

19-20

 12-15

16-19

 12-13

15-19

 1230-1330

14-17

 12-15

 

55

Pian

Asistență artistică/Curs pregătitor

BORDAS OLGA ADRIANA

Sediu

7M

 18-19

 

13-15 

 19-20

 

 

56

Pian

RODILĂ ONIȘOR

Sediu

 

2E

 

 16-18

 17-18

 

 

 

57

Pian

Asistență artistică / Curs pregătitor

RODILĂ ONIȘOR

Sediu

2E

 

 14-16

19-20

 18-19

 

 

 

58

Pictură


APOSTU VICTOR GHEORGHE

Sediu

13M

13-16

17-22

 

 13-16

17-22

 13-16

17-22

 

 17-20

 

59

Pictură

Asistență artistică /Curs pregătitor

POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 

 

 16-20

 

 

 

60

Pictură pentru copii


POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 

 

 

 15-16

 

 

61

Saxofon

 

PLEȘCA PETRICĂ

Sediu

2P

 15-20

 11-12

14-21

 

 10-12

14-15

17-22

 

 12-17

19-21

 11-12

14-21

 

62

Saxofon

Asistență artistică


PLEȘCA PETRICĂ

Sediu

2P

11-14

20-22 

10-11

12-13 

 12-13

15-16

 10-12

 12-13

 

63

Taragot


PLEȘCA PETRICĂ

Sediu

2P

 

 21-22

 16-17

 21-22

 

 

64

Tehnici în pictură


POP BLANCA ALINA

Sediu

12M

 

 

 

16-17 

 

 

65

Teorie muzicală

INDREI SORIN ROBERT

Sediu 

 

5M

14-19 

 15-20

 16-21

 14-17

 

 

66

Teorie muzicală Turda

TANȚA SORIN

Turda

Casa Municipală de Cultură Turda

 

 

 16-17

 

 

 

67

Țesut-Cusut

GAVRIȘ ELVIRA

Sediu 

Galeria ARTE

3M


13-19 

 

 12-20

 

 

12-15

 13-19

 

68

Tehnici în

Țesut-Cusut


GAVRIȘ ELVIRA

Sediu

3M

 

 

 12-2030

 

 

 

69

Țesut-Cusut

Dej


GAVRIȘ ELVIRA

Dej

Muzeul Dej

 

 

 17-20

 

 

 

70

Tehnici în Țesut-Cusut Dej

GAVRIȘ ELVIRA

Dej

Muzeul Dej

 

 

 20-2130

 

 

 

71

Țesut-Cusut

Dealu Negru - Călățele

GAVRIȘ ELVIRA

Dealu Nagru -Călățele

Școala Dealu Negru

 

 

 

 

 

 12-18

72

Vioară

CREȚU DIANA

Sediu 

 

2M

16-19

 15-16

17-18

 

 14-18

 14-15

16-17

 

 

73

Vioară

Asistență artistică / Curs pregătitor

CREȚU DIANA

Sediu 

 

2M

 

 14-15

16-17

 13-14

18-19

 13-14

15-16

 

 

74

Ansamblul folcloric "Vatră de Dor"


 

Sediu

10P

 20-22

 

 20-22

 

 

 

75

Pictură Turda

RĂCEAN FELICIA

Turda

Galeria de Artă Turda

 

 

 

 1130-16

 

 

76

Pictură pentru copii Turda

RĂCEAN FELICIA

Turda

Școala Generală Avram Iancu

 

 14-1930

 

 

 

 

77

Grafică Turda

RĂCENA FELICIA

Turda

Galeria de Artă Turda

 

 

 

 16-20

 

 

78

Grafică pentru copii Turda

RĂCEAN FELICIA

Turda

Școala Generală Avram Iancu

 

11-1330 

 

 

 

 

79

Pictură Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

 11-17

 

 12-20

 

 

 

80

Pictură pentru copii Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

17-1830 

 

 

 

 

 

81

Grafică Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

 

 

 

 

 13-19

 

82

Grafică pentru copii Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

 

 

 

 

 12-13

 

83

Artă decorativă Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

1830-2030 

 

 

 

 

 

84

Tehnici în Pictură CâmpiaTurzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

 

 

 

 

 19-2030

 

85

Tehnici în Artă decorativă Câmpia Turzii

RĂCEAN FELICIA

Câmpia Turzii

Atelier Casa de Cultură

 

 

 

 

 

 13-1530



Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact