Școala Populară De Arte Tudor Jarda Cluj
SECȚIILE NOASTRE Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact
EXAMENE - PROGRAMĂRI EXAMENE - REZULTATE PRODUCȚII DE CLASĂ ORARE PLANIFICARE TEORIE MUZICALĂ ACTIVITĂȚI LUNARE FACEBOOK - FABRICA DE CULTURĂ CLUJ REVISTA ARTE CATALOGUL ARTELOR NOU! CALENDAR CULTURAL OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ REPARTIZAREA SĂLILOR REPARTIZAREA CURSANȚILOR IMAGINI MANIFESTĂRI CULTURALE MUZICĂ ARTE VIZUALE COREGRAFIE ARTĂ DRAMATICĂ PROIECTUL JOC POPULAR CLUJEAN SECȚII EXTERNE CERTIFICARE ISO 9001/2008, BUGET PROGRAM AUDIENTE PROGRAME ANALITICE CURSURI STRUCTURA ANULUI EDUCAȚIONAL TIPIZATE DIPLOME PRIETENII ARTELOR PARTENERI ȘI COLABORATORI LEGISLAȚIE UTILĂ ȘI REGULAMENTE APARIȚII ÎN PRESĂ CONCURSURI, FESTIVALURI, TABERE PROPRII IMAGINI ȘCOALA DE ARTE CLUJ
Prima pagină » Evenimente » REZULTATE JURIZARE CONCURSUL DEBUTANȚILOR ÎN JAZZ 2012

REZULTATE JURIZARE CONCURSUL DEBUTANȚILOR ÎN JAZZ 2012

Cea de a XIX-a ediție a Concursului debutanților în jazz – eveniment organizat de Școala Populară de Arte „Tudor Jarda” Cluj-Napoca în colaborare cu Casa de Cultură a Studenților și Academia de Muzic㠄Gh. Dima” – a avut loc, la finele săptămînii trecute, în Sala „Europa” a Casei de Cultură a Studenților.

Pentru crearea unei atmosfere propice desfășurării concursului, invitatul de onoare al manifestării, cunoscutul jazz-man Florian Lungu (președintele juriului), a susținut conferința-audiție-vizionare cu tema: Jazz-ul vocal feminin. Din juriu au mai făcut parte dr. Pitty Vintilă și profesorii Claudiu Mărincean, Lavinia Bocu și Alexandru Malschi.

Juriul a atribuit următoarele premii:

Secțiunea instrumente și formații

Marele Premiu al concursului trupei Andreas Jazz Band (Andrei Cheteles – voc., Flavius Ianchiș – p., Tobias Tonea – drm., Marius Bodea – b., Daniel Ilca – g.); de la Academia de Muzic㠄Gh. Dima”

Secțiunea canto studenți

Locul I – Oana Mureșan;

Locul II – Mihaela Onofrei;

Locul III – Claudia Ciobanu

Secțiunea canto elevi

Locul I – Iulia Farcane  - Școala de Arte Cluj

Locul II – Rudolf Zsofia - Școala de Arte Cluj

Locul III – Alexandru Chiș - Școala de Arte Cluj


Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact