Școala Populară De Arte Tudor Jarda Cluj
SECȚIILE NOASTRE Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact
EXAMENE - PROGRAMĂRI EXAMENE - REZULTATE ACTIVITĂȚI LUNARE TEORIA MUZICII ORARE REVISTA ARTE CATALOGUL ARTELOR NOU! CALENDAR CULTURAL OFERTĂ EDUCAȚIONALĂ IMAGINI MANIFESTĂRI CULTURALE MUZICĂ ARTE VIZUALE COREGRAFIE ARTĂ DRAMATICĂ PROIECTUL JOC POPULAR CLUJEAN SECȚII EXTERNE CERTIFICARE ISO, BUGET PROGRAME ANALITICE CURSURI DIPLOME PRIETENII ARTELOR PARTENERI ȘI COLABORATORI LEGISLAȚIE UTILĂ ȘI REGULAMENTE APARIȚII ÎN PRESĂ CONCURSURI, FESTIVALURI, TABERE PROPRII IMAGINI ȘCOALA DE ARTE CLUJ
Prima pagină » ORARE » ORARE EDUCAȚIONALE 2019-2020 - SEMESTRUL II

ORARE EDUCAȚIONALE 2019-2020 - SEMESTRUL II

ORARE EDUCAȚIE PERMANENTĂ 2019-2020

SEMESTRUL II - ANII INTERMEDIARI

 

NR

CRT

SPECIALITATEA

COORDONATOR CURS

NUME/ PRENUME

SALA

LUNI

MARȚI

MIERCURI

JOI

VINERI

1

Acordeon

RODILĂ ONIȘOR

2E

 

15-1630

 

 

 

2

Acordeon

Asistență artistică / Curs pregătitor

RODILĂ ONIȘOR

2E

 

1640-1720

 

 

 

3

Actorie

 

BĂCIOIU PETRE

12E

13-19

 

1430-16

 

 

4

Actorie

Asistență artistică / Curs pregătitor

BĂCIOIU PETRE

12E

 

 

16-17

 

 

5

Ansamblu instrumental

MOLDOVAN MARIUS CRISTIAN

 

8P

 

14-1630

 

 

 

6

Artă decorativă

KORENT MONICA ARTEMIZA

11E

 

 

 

 

15-1620

7

Artă Fotografică

VIZITEU LEONARD

10E

 

 

 

16-20

 

8

Canto clasic

 

PRĂDAN TAMARA

6M

 

1640-1720

1730-1810

 

1550-1630

1640-1720

 

9

Canto clasic

Asistență artistică / Curs pregătitor

PRĂDAN TAMARA

6M

 

15-1540

1550-1630

 

15-1540

 

10

Canto muzică populară

CANDREA IOANA MARIA

4E

1350-1930

13-1840

14-1940

12-16

 

11

Canto muzică populară

 

DORDOI IOAN

4M/

Online

 

17-22

15-22

17-22

15-22

 

12

Canto muzică populară

 

SECHEI DOREL DANIEL

10M

14-1640

14-1440

16-1640

14-1440

16-1640

13-1340

15-1540

 

13

Canto muzică populară

Asistență artistică / Curs pregătitor

SECHEI DOREL DANIEL

10M

 

15-1540

13-1340

14-1440

16-1640

 

14

Canto muzică populară

STRÎMTUREAN ANA

2M

 

1735-1905

1645-1815

 

 

15

Canto muzică populară

Asistență artistică / Curs pregătitor

STRÎMTUREAN ANA

2M

 

1645-1725

1915-1955

1825-1955

 

 

16

Canto muzică ușoară

TODOROI NICOLETA

8M

 

15-20

 

14-18

19-20

 

 

17

Canto muzică ușoară

Asistență artistică / Curs pregătitor

TODOROI NICOLETA

8M

 

14-15

18-19

 

 

18

Canto muzică ușoară

TUREANU CRISTINA ANDRADA

 

8M

5M

1650-1730

 

14-1940

 

 

 

19

Ceramică

 

PETER FELIX

11P

16-19

16-19

 

 

 

 20

Chitară clasică & folk

MOLDOVAN ANDRÁS BÉLA

9M

1030-1110

12-1330

14-1440

1710-1750


1030-1110

13-1340

1430-16

14-1440

15-1540

1640-1720

13-1340

1450-1710
 

21

Chitară clasică & folk

Asistență artistică / Curs pregătitor

MOLDOVAN ANDRÁS BÉLA

9M

1530-1610

1620-17

 

1550-1630

14-1440

 

22

Chitară electrică și bass


 GEORGE CONDRUZ

1E

 

 

21-2140

2020-2150

 

23

Chitară electrică și bass

Asistență artistică / Curs pregătitor

 GEORGE CONDRUZ

 

1E

 

2020-21

 

 

 

24

Corepetiție canto clasic

 

BORDAS OLGA

7M

 

1310-14

 

1630-1720

1810-1830

 

25

Corepetitie Canto muzică ușoară

GHIRCOIAȘ MIHAI

1E

 

16-2030

1710-1940

 

 

26

Corepetitie Canto muzică populară

TARAFUL 

"VATRĂ DE DOR" 

8P

15-21

12-14

17-21

15-21

15-21

 

27

Dans modern

PRESECAN PATRICIA

12E

 

 

 

17-18

 

28

Dans modern

Asistență artistică / Curs pregătitor

PRESECAN PATRICIA

12E

 

18-19

 

18-19

 

29

Decorațiuni interioare

KORENT MONICA ARTEMIZA 

 

11E

 

 

16-20

 

 

30

Design vestimentar

KORENT MONICA ARTEMIZA 

 

11E

15-18

16-1930

 

 

 

31

Design vestimentar

Asistență artistică / Curs pregătitor

KORENT MONICA ARTEMIZA 

 

11E

1810-1930

 

 

 

 

32

Grafică

POP BLANCA ALINA

12M

1530-2130

 

16-2130

 

 

33

Grafică pentru copii

 

GĂUREAN GRIGORE

13M

 

 

 

 

17-1920

34

Grafică

Asistență artistică / Curs pregătitor

POP BLANCA ALINA

12M

 

 

 

1450-17

 

35

Improvizație jazz

 

RODILĂ ONIȘOR

2E

15-19

 

 

 

 

36

Improvizație jazz

Asistență artistică / Curs pregătitor

RODILĂ ONIȘOR

2E

 

 

1640-1720

 

 

37

Inițiere fanfară Turda

TANȚA SORIN

Casa de Cultură Turda


 

1650-21

 

1650-21

 

38

Inițiere în muzică populară

SECHEI DOREL DANIEL

 10M

 

 

15-1540

 

 

39

Inițiere în muzică ușoară

TUREANU CRISTINA ANDRADA

8M

15-1640

 

 

 

 

40

Instructor coregraf în dans

PRESECAN PATRICIA

12E

 

17-18

 

 

 

41

Instructor coregraf in joc popular

DRAGOMIR VIOREL

10P

17-1930

 17-2135

 

 

 

42

Instrumente Percuție ritmică

PETREAN ANDREI GABRIEL

1E

15-1540

19-1940

20-2040


14-1440

 

14-1440

 

43

Instrumente Percuție ritmică

Asistență artistică / Curs pregătitor

PETREAN ANDREI GABRIEL

1E

16-1640

17-1740

18-1840

2050-2130


 

1450-1530

1540-1620

 15-1540

 

44

Joc popular

DRAGOMIR VIOREL

10P

1930-22

 

1930-22

 

 

45

Joc popular

Florești

 

DRAGOMIR VIOREL

Casa de Cultură Florești

14-16

 

 

14-16

 

46

Joc popular Panticeu


CENAN

MIRCEA DORU

 

14-16

     

16-18

47

Joc popular Turda


CUC IOAN

   

17-19

 

17-19

 

48

Orgă electronică


GHIRCOIAȘ MIHAI

5M

1530-1940

 

1530-1710

16-1830

 

49

Pian

BORDAS OLGA ADRIANA

7M

12-1250

1340-17

1130-1310

14-1540

1320-1640

1310-1630

1720-1810

 

50

Pian

Asistență artistică / Curs pregătitor

BORDAS OLGA ADRIANA

7M

1250-1340

17-1740

 

1230-1320

 

 

51

Pian

 

RODILĂ ONIȘOR

2E

 

1730-1810

1820-1950

 

 

52

Pian

Asistență artistică / Curs pregătitor

RODILĂ ONIȘOR

2E

1910-1950

1820-1950

1730-1810

 

 

53

Pictură

APOSTU VICTOR GHEORGHE

13M

18-22

12-16

17-22

12-16

17-22

10-14

12-14

54

Pictură

GĂUREAN GRIGORE

13M

11-1720

 

 

 

 

55

Pictură pentru copii

GĂUREAN GRIGORE

13M

 

 

 

1530-1630

17-2020

 

 

56

Pictură

Asistență artistică / Curs pregătitor

POP BLANCA ALINA

12M

 

16-2010

 

 

 

57

Saxofon

 

PLEȘCA PETRICĂ

2P

15-19

21-22

11-12

14-18

19-21

10-12

14-15

17-20

12-13

15-18

20-21

15-19

58

Saxofon

Asistență artistică / Curs pregătitor

PLEȘCA PETRICĂ

2P

19-21

10-11

12-13

18-19

12-13

15-17

10-12

18-19

14-15

59

Taragot

PLEȘCA PETRICĂ

2P

 

 

 

19-20

 

60

Teoria muzicii

 

GHIRCOIAȘ MIHAI

Online

1940-2030

 

20-2050

1830-2020

 

61

Teoria muzicii

INDREI SORIN ROBERT

Online

15-1910

15-1910

15-1820

 

 

62

Teoria muzicii

Turda

 

TANȚA SORIN

Casa de Cultură Turda 

 

16-1640

 

16-1640

 

63

Țesut-Cusut

GAVRIȘ NICOLETA

3M

10-1430

14-1830

 

 

 

64

Țesut-Cusut

Dej

 

GAVRIȘ NICOLETA

 Online

 

 

1530-1830

 

 

65

Țesut-Cusut

Dealu Negru

 

GAVRIȘ NICOLETA

Căminul Cultural Dealu Negru

 

 

 

15-1930

15-1930

66

Tehnici în Artă decorativă

KORENT MONICA ARTEMIZA

11E

 

 

 

 

1630-1830

67

Tehnici în Pictură

APOSTU VICTOR GHEORGHE

 

13M

 

 

 

 

10-12

68

Tehnici în Țesut-Cusut

GAVRIȘ NICOLETA

3M

1430-1530

 

 

 

 

69

Tehnici în Țesut-Cusut

Dej

 

GAVRIȘ NICOLETA

Online 

 

 

14-1530

 

 

70

Vioară

ȘICLOVAN NICOLETA

6E

 

1540-18

19-1940

 

 

1350-1750

1850-1930

 

71

Vioară

Asistență artistică / Curs pregătitor

ȘICLOVAN NICOLETA

6E

 

1310-1530

1810-1850

 

13-1340

18-1840

 


Prima pagină | ADMITERE | Galeria "55" | Galeria ”ARTE” | Galeria "Carol Pop de Szathmari" | Evenimente | Revista ”ARTE” | BROȘURA "MAKING OF" | ANSAMBLUL FOLCLORIC “VATRĂ DE DOR” | Linkuri către instituții partenere | Contact